2. kolo II nejvyšší fotbalové soutěže ročníku 2007/08 v číslech

08/04/08
Uncategorized

Druhé kolo nebylo tak gólově úrodné jako to první. Střelci do černého mířili celkem patnáctkrát, což je o deset branek méně než v kole prvním.
Malý střelecký průměr zapříčinili i dva bezgólové zápasy, na které shodou okolností přišlo nejvíce diváků. Ve druhém byly maximálně k vidění tři branky v jednom zápase. To všechno dává průměr 1,9 gólu na zápas.
Nejvíce diváků přišlo na zápas Opava – Slovácko, do Městských sadů si našlo cestu 3656 fanoušků. Druhá největší návštěva byla vidět v Sokolově, tam domácím fandilo 2170 fanoušků. Jak už ale bohužel bylo řečeno v těchto zápasech gól nepadl. Naopak doslova tragická návštěva byla k vidění na Strahově, kde Krč přivítala Hlučín. Podle oficiální informace tam zápas sledovalo 150 nejvěrnějších diváků. Z toho všeho vyšel průměr 1322 diváků na zápas.
K vidění byly také tři červené karty. Druhé kolo tedy pokračovalo v trendu toho prvního, kdy byly k vidění dvě červené karty. Bez předchozího napomínání byli vyloučeni Radim Novák z Ústí nad Labem, který je tak už po Wintrovi z Bohemians druhým vyloučeným brankářem, a Zdeněk Houštecký z Krče. Po druhé žluté byl vyloučen jen opavský Zdeněk Partyš. Rozhodčí vytáhli celkem 39 žlutých karet, to je o osm více než v prvním kole. To dává průměr 4,875 žluté karty na zápas.
Hvězdou třetího kola byl fulnecký Ondřej Smetana, který vstřelil v zápase s Vítkovice čistý hattrick a vyhoupl se tak na čelo tabulky střelců.
Tabulka střelců:
3 góly – Ondřej Smetana (Fulnek), Miroslav Toth (Hlučín)
2 góly – Martin Boček (Ústí nad Labem), Petr Faldyna a Pavel Simr (oba Jihlava), Marcel Melecký (Hlučín)

Balloons theme by
Moargh.de