Starší dorost zatím bez prohry

04/09/06
Uncategorized

Hlučínští starší dorostenci se můžou pyšnit snovým vstupem do soutěže, v nedělním utkání 5. kola si na domácím hřišti v Kozmicích poradili s nováčkem soutěže MFK Havířov. S patnácti body vévodí tabulce Divize E.
Přestože se domácí fotbalisté snažili kraloval od úvodní minuty, vstup jim příliš nevyšel, srdnatě bojující havířovský celek naše dorostence zaskočil. Postupem času ale svěřenci zkušeného kormidelníka Libora Fryče převzali iniciativu a rodily se první šance, za zmínku stojí třeba nebezpečná střela Petra Ondrušíka z velké vzdálenosti.
Hlučín hrozil především z rohových kopů, které zahrával Petr Uličný. Po jednom z nich také padla úvodní branka utkání, na střílený centr Uličného si naběhl obránce Filip Ducar a zblízka rozvlnil síť. Levý záložník Uličný byl strůjcem i druhé branky, když vybojoval zdánlivě ztracený míč a poslal ho před nohy útočníka Davida Šupolika a ten nemohl nedat.
Dvoubrankové vedení dorostenci do konce prvního dějství neudrželi. Po nešťastné ruce Lukáše Lesniaka snížil Havířov z penalty. David Hampel se v brance natahoval
Do druhého dějství naskočil David Kubáň, přezdívaný Faja. Nahradil zraněného Dominika Sedláře. V tomto utkání měli koneckonců zelenožlutí smůlu, uprostřed druhého poločasu musel hřiště opustit Mirek Koval, kterého nahradil Lukáš Fojtík.
Hubený náskok dorostenci Hlučína srdnatě bránili, hostující celek měl totiž chvílemi navrch a hlasitě si říkal o vyrovnání. Uklidnění nastalo po spolupráci tria Ondrušík, Kubáň a Šupolík. Druhý jmenovaný si pohrál s zadákem hostů a následně poslal přihrávku směrem k Šupolikovi, který si v zakončení počínal chladnokrevně. Po třetím gólu si domácí hráči fotbal vysloveně užívali a bavili oko nadšeného diváka, pojistku málem přidal střídající útočník Švábík, ale po samostatném nájezdu volil technický oblouček, který mu nevyšel – Hlučín to však mrzet nemuselo, zvítězil nad Havířovem 3:1 a vévodí divizi E.